تا انتخابات-۱ ؛ مقدمه

تا انتخابات

تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده،هرکدام از این هشت کاندیدا سعی می‌کنند بیشتر و بیشتر از خود صحبت کنند و رای امثال بنده را از آن خود کنند.

من  تا لحظه‌ی نگارش این نوشته فرد شایسته‌تری نسبت به سایرین به پست ریاست جمهوری نمی‌بینم،اما این دلیل نمی‌شود که از حق انتخاب خود بگذرم.

می‌خواهم به شیوه‌ی خودم کاندیداها را ارزیابی کنم،از دید یک مدیریت خوانده، با برنامه‌های مکتوب‌شان و البته یک‌سری سوالات خاص و دعدغه‌های خودم.

ضمناً بگویم که در این بررسی‌ها قرار نیست هیچ امتیازی به اصولگرا،اصلاح‌طلب و بدبختانه(!) مستقل‌بودنشان بدهم، گرایشات سیاسی‌شان ارزانی خودشان، من به چیزهایی اهمیت می‌دهم که قرار است مستقیماً در زندگی آینده بنده تاثیرگذار باشند.

چرا برنامه‌ی مکتوب؟

برنامه‌ریزی پایه و اساس مدیریت است ، بدون برنامه مدیریت معنا و مفهومی ندارد،آن‌هم برای مهم‌ترین پست مدیریتی-اجرایی کشور یعنی ریاست جمهوری.

برنامه که مکتوب شود و امضای نویسنده‌ پای آن بیاید قابل پیگیری‌تر می‌شود، به بیست روز و اندی روزهای انتخاباتی محدود نمی‌شود، در هر روز از چهار سال مسئولیت احتمالی‌شان می‌شود به آن رجوع کرد. هرچقدر هم که به قول معروف «اینجا ایران باشد» باز هم می‌شود با این برنامه یک کارهایی انجام داد 🙂

خلاصه یک‌سری فکر و ایده و سوال دارم که می‌خواهم از لا به لای برنامه و نظرات این هشت نفر استخراج کنم.ان‌شاالله که چیز خوبی از آب در بیاید 🙂

وبلاگ شخصی یک مدیریت خوانده که حرفه‌اش به دو بخش «منابع انسانی» و «بازاریابی آنلاین» تقسیم شده. در کنار اینها به سیاست، اقتصاد و فوتبال هم علاقه‌مند است.

4 دیدگاه On تا انتخابات-۱ ؛ مقدمه

 • عباس جان، به نظرت برنامه ی خوب با فکر و هدف خراب قابل توجیهه؟ برنامه قوی یا کامل؟ به نظرت قدرت برنامه به تعیین منزل مقصود اون نیست؟
  رئیس ستاد این آقا از سرزندگی مجری زن صبحگاه رادیو جوان تندترین انتقادهارو کرده.
  تونل توحیدو بخاطر رکوردزنی در سرعت بدون تکمیل استاندارد افتتاح کرد و منجر به کشته شدن موتورسواران منگ شده در تونل شد.
  هزار دلیل دیگه وجود داره که تمایز هدف و برنامه این افراد علنی شده
  البته فرقی بین این افراد وجود نداره. به نظرم فردی که درک درستی از شرایط جاری داشته باشهامکان نداره با میل خودش نامزد شده باشه.

  • @پژمان,
   پژمان جان من هم گفتم که فقط می‌خوام برنامه‌هاشون رو محک بزنم ،در نظر گرایشات و اظهارات سیاسی‌شون رو می‌زارم واسه بعد. نمی‌خوام پیش قضاوتی بکنم . من برنامه‌هاشونو بررسی می‌کنم و روی اون نقد می‌کنم.

   ضمناً این مشکلاتی که گفتی همیشه بوده و واسه همه هم بوده.

 • Pingback: تا انتخابات - ۹ ؛ حسن روحانی - وبلاگ شخصی عباس قربانی ()

 • Pingback: تا انتخابات -۳ ؛ سعید جلیلی - وبلاگ شخصی عباس قربانی ()

پاسخ دهید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer